Na czasie Zima

10 najpopularniejszych postanowień noworocznych

Większość z nas robi postanowienia noworoczne. Z wybiciem północy obiecujemy sobie wiele i w głowie układamy listę postanowień.

Jak ich dotrzymać? Przede wszystkim spisz je wszystkie i staraj się patrzeć codziennie na tą listę. Poza tym ważna jest wytrwałość, silna wola i systematyczność.

Wśród postanowień na nowy rok, najpopularniejszymi są:

1. Schudnę
Z odchudzaniem wiążą się diety, umiar w jedzeniu czy też uprawianie sportu. W tym wyzwaniu ważne jest by pokonać własny umysł i nie dać się zachciankom np. zjem tylko jedno ciastko- przecież od jednego nie utyję.

2. Rzucę palenie
Palenie szkodzi zdrowiu. Każda z nas to wie. Jednak jest to nałóg z którym nie każdy człowiek potrafi wygrać. Mocno kibicujemy tym z Was, którym uda się dotrzymać tego postanowienia.

3. Zacznę uprawiać sport
Najtrudniejszy pierwszy krok. Zacznij więc od najprostszych ćwiczeń powoli rozszerzając ich zestaw. Przygotuj swój organizm do wysiłku. Nie skacz od razu na głęboką wodę.

4. Poznam drugą połówkę i zakocham się
Czy Ci się to uda zależy od tego czy wyjdziesz miłości naprzeciw i zaczniesz jej szukać czy też będziesz na nią czekała przed telewizorem.

5. Zacznę więcej czytać
Czytanie to poezja dla duszy. Pobudza też naszą wyobraźnię. Wiemy jak ciężko w dzisiejszych czasach wygospodarować czas na lekturę. Jednak warto to zrobić. Każdego dnia znajdź na to nawet 15 minut.

6. Będę lepiej zorganizowana / uporządkowana
Aby to się udało, zacznij planować swoje działania. Kup kalendarz a dodatkowo spisuj swoje zadania w postaci checklist. To pierwszy krok. Później będzie już łatwiej.

7. Zmienię pracę na lepszą
Wiesz w czym zawsze tkwi problem? W tym by się odważyć i wreszcie to zrobić. Idź do przodu. Idź jak po swoje. Jesteś Panią swojego losu czy też pozwolisz by los decydował za Ciebie?

8. Zacznę dbać o domowy budżet
Zarządzanie domowym budżetem nie jest wcale trudne. Zacznij od planowania zakupów a kupuj z kartką w ręku- są też ciekawe aplikacje na smartfony. Zdecyduj ile możesz wydać w danym miesiącu a ile by odłożyć w formie oszczędności. Postaraj się nie kupować emocjonalnie- pomyśl czy na pewno jest Ci potrzebna kolejna para butów?

9. Zmienię mieszkanie lub dom

To dosyć ważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Przeglądaj uważnie oferty, nie daj się nabrać naciągaczom. Jeśli zamierzasz wziąć kredyt, dobrze przemyśl czy dasz radę spłacać miesięczne raty.

10. Wyjadę w cudowną podróż
To postanowienie jest chyba najłatwiejsze do zrealizowania. Oczywiście, zależy od posiadanego budżetu. Ale jeśli Twoim postanowieniem jest również pkt. 8- z pewnością Ci się to uda.

Photo by cottonbro from Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *